A stílusod megmutatja, hogy
Ki vagy?
Mik a céljaid az öltözködéseddel kapcsolatban?
Mennyire vagy összhangban magaddal belsőleg és külsőleg?
Hogyan érzed magad a bőrödben?
Mit szeretnél magadból kifele megmutatni másoknak?
Mit szeretnél elrejteni?
Milyen a testtartásod, feszült, vagy laza?
Milyen az autód?(a színe is érdekes)
Milyen a tollad, a telefonod, milyen a táskád és milyenek az egyéb kiegészítőid?
A stílus egy olyan kifejezési mód, amivel kommunikálunk a külvilág felé.
Álljon itt néhány jól ismert idézet bevezetőként:
A divat változik, a stílus örök. „Coco Chanel”
Divatos holmikat bárki vehet magának, stílust azonban nem. „Giorgio Armanni”
A stílus maga az ember. „Georges-Louis Leclerc”
vagy:
„A stílus mögött egy ember van, az ember mögött egy élet van” Kosztolányi Dezső”
Az öltözködésünkkel, a frizuránkkal, a sminkünkkel mind-mind kommunikálunk, kifejezünk magunkról valamit. Ezek is a stílusunk részei.
Hatást tehát nem csak verbálisan- a beszéddel, hanem leginkább nonverbálisan érünk el, sőt a verbális kommunikációnk csupán 7%-a a teljes beszédünknek, 24% a hanghordozásé, és
Tudtad, hogy a maradék 70 %, amivel a legtöbb hatást érjük el, az a non- verbális elemekből áll össze?,
mint gesztus, mimika, tartás, vagy akár az öltözködésünk és egyéb megjelenésünkkel kapcsolatos elemekből?
Mindenkivel, akivel csak találkozunk, sőt azzal is, akivel csak telefonon keresztül – kölcsönhatásban vagyunk, ezért nem mindegy, hogy a külsőnk, vagy a hangunk – túl azon, hogy béke, vagy éppen békétlenség van bennünk, mit kommunikál rólunk.
Nagyon fontos, hogy lehetőségeihez és adottságainkhoz képes- mi NŐK minden tőlünk telhetőt megtegyünk, hogy fizikailag is elégedett szép külső nézzen vissza ránk a tükörből, mert a külvilágban túl a belső elégedettségünkön – ez legalább olyan fontos, de korántsem minden.
Ehhez elsőként álljon itt egy tükör gyakorlat, amennyiben szükségesnek érzed, végezd el.
Mit kommunikál rólam a tükörképem?, azaz tükröm-tükröm mondd meg nékem..? gyakorlat
Sokat segíthet jelenlegi önmagunk fizikai elfogadásában, ha szépen fel vagyunk öltözve és diszkréten ki vagyunk sminkelve, azaz, ha gondosan ápolt Önmagunkat szemléljük a tükörben
Tehát: Pár percig szemléld magad a tükörben (szemből és egy másik tükörből oldalról is, ha teheted), mintha most látnád magad először, figyeld meg az arcod minden apró részletét: a hajad színét, hosszát, a homlokodat, a szemed formáját és színét, az arcod formáját, a ráncaidat, a vonásaidat, a szád vonalát, a fogaidat.
Utána, ha alaposan megnézted magad válaszold meg az alábbi kérdéseket:
Mikor megláttam az arcom a tükörben az első gondolatom magamról a következő:
A legszebb, amit szeretek magamon:
…..
Legkevésbé tetszett a tükörképemben a következő:
……
Tudok rajta változtatni? igen/nem
Ha igen, hogyan?
Ha nem, akkor egyébbel kompenzálom – pl. ha kicsinek találom a szemeimet, és szépnek a számat, akkor a számat hangsúlyozom.
Új dolog, amit felfedeztem magamon:
Folytasd a gyakorlatot egy nagy álló tükör előtt, ahol tested, alakod fizikai tulajdonságaidat szemrevételezheted.
Szintén tekints úgy magadra, mintha először látnád magad és figyeld meg alaposan tested minden porcikáját, utána válaszold meg az alábbi kérdéseket:
Mikor megláttam az alakomat a tükörben az első gondolatom magamról a következő:
Mond ki…
A legszebb, amit szeretek magamon:
….mondd ki
A legkevésbé tetszett az alakomban a következő:
…..
Tudok rajta változtatni? Igen/Nem
Ha igen, hogyan? pl. ha elégedetlen vagyok a súlyommal, akkor elhatározom, hogy lefogyok és elkezdek másképp táplálkozni (ezekről bővebben külön bejegyzésben, vagy mélységében az online a Szépség Hatalma II. rész anyagában találkozhatsz vele)
Ha nem, akkor egyébbel kompenzálom – olyan ruhákat hordok, amelyek vékonyítanak és az előnyös részeimet mutatják. (majd ezt a későbbiekben lásd az alkatoknál)
Vagy pl. ha kicsinek találom a melleimet, de formásnak a derekamat, akkor a derekamat hangsúlyozom ki. (persze elmehetek
mell korrekciós műtétre is, ha ettől jobban fogom érezni magam és javít az önbizalmamon), de nem feltétlenül ez a megoldás a legjobb
Új dolog, amit felfedeztem magamon és tetszik a testalkatomon?
(ha találtál és légy érte hálás!)
Összefoglaló:
Az elsődleges közvetlen benyomást a környezetünk felé a fizikai megjelenésünkkel, illetve annak a fentebb ismertetett részeivel szolgáltatjuk a külvilág felé, ami nagyon sok mindent elárul rólunk.
Tudatosan a testbeszéddel javíthatunk valamennyit „magunkon”, ha nem szeretnénk nyitott könyv lenni az ahhoz értő embereknek, mint pl. mosoly, ha kedvetlenek vagyunk, széttárt kezek, nyitott testtartás, odafordulás a másik felé (nyitottság, elfogadás imitálása), különböző mimikák, kedveskedő gesztusok.
Az első benyomást követően a konkrét tárgyalásokhoz, beszélgetéshez, már kevésnek bizonyulnak fenti imitált testbeszédeink, mert át fognak látni rajtunk nem leszünk hitelesek, ha belülről nem vagyunk rendben magunkkal, de ez már egy másik téma.
Tudtad, hogy a testünk egyes részeinek a megmutatáséval, vagy az elrejtésével is üzenünk a külvilágnak, és nem is akárhogyan?
Képek forrása: Google, Pinterest